Yangın SigortasıEv ya da işyerleri için en büyük korkuların başında her şeyin bir anda yanıp kül olması tehlikesi gelir. Uzman Grup Sigorta bu tehlikeye karşı Yangın Sigorta poliçesi ile evinizi veya işyerinizi yangına, yıldırıma ve infilaka karşı güvence altına almanızı sağlar. Bu teminatlara istendiğinde deprem, sel ve su baskını, fırtına, duman, yer kayması, kar ağırlığı gibi doğal afetlere karşı güvenceler de eklenebilir.

Ayrıca yine isteğe bağlı olarak, dahili su basması, hava taşıtlarından parça düşmesi, kara taşıtları çarpması, hırsızlık, enkaz kaldırma masrafları, grev, lokavt, kargaşalık, halk hareketleri, kötü niyetli hareketler ve terörizm teminatları da satın alınabilir.

Dövize Endeksli ve Dövizli Poliçe

Yangın Sigortası Poliçesi'yle güvenceye aldığınız eviniz veya işyerinizin sigorta yaptırdığınız tarihteki değeri enflasyon karşısında hızla düşebilir. Hasar halinde bu değer kaybından zarar görmenizi önlemek için Uzman Grup Sigorta, Dövize Endeksli ve Dövizli Poliçe'yi hizmetinize sunmuştur. Bu poliçeler ile sigorta ettirdiğiniz değer, o günkü döviz üzerinden hesaplanarak sigorta bedeliniz, yükselen döviz değerine uyum sağlayacaktır.

Enflasyon Klozlu Poliçe

Uzman Grup Sigorta'nın, sigortalı değerleri enflasyona karşı korumak amacıyla uyguladığı bir poliçe türü de Enflasyon Klozlu Poliçe'dir. Bu uygulamada bir önceki yılın enflasyon oranı göz önüne alınarak, muhtemel enflasyon karşısında sigorta bedelinin değerini koruması sağlanır.

Abonman Poliçeleri

İşletmelerin depolarında veya üretim sürecinde bulunan hammadde ve mamul maddeler hiçbir zaman aynı düzeyde kalmaz. Oysa stoklarını sigorta ettirmek isteyen işletmeciler genellikle poliçelerini bulunması muhtemel en yüksek miktar üzerinden düzenletirler. Bu yüzden depo mevcutları en az düzeydeyken de en yüksek primi ödemek zorunda kalırlar. Uzman Grup Sigorta bu hizmetiyle, gereksiz yere fazla prim ödeme yükünü ortadan kaldırıyor. Depo mevcudunuzun gerçek değeri üzerinden prim ödeyerek, hem stoklarınızı tam değeriyle güvenceye almış, hem de fazla prim ödememiş oluyorsunuz.